Pozostałe atrakcje Torunia

Pozostałe atrakcje Torunia

Profesor Filutek i Filuś

Zbigniew Lengren (1919-2003) był wybitnym polskim rysownikiem i karykaturzystą. Był twórcą komiksu ukazującego się w Przekroju o profesorze Filutku i jego psie Filusiu. W 2005 roku na styku Rynku Staromiejskiego i ulicy Chełmińskiej posadowiono rzeźbę psa Filutka pilnującego parasola swego pana trzymając zarazem jego kapelusz w pysku.

Centrum Rozrywki Rodzinnej Kinder Park

Centrum Rozrywki Rodzinnej Kinder Park powstało z myślą o spełnianiu dziecięcych marzeń o szalonej, ekscytującej zabawie. Naszym głównym celem jest zapewnienie całym rodzinom doskonałej oraz bezpiecznej zabawy, po której pozostaną cudne wspomnienia. Wśród naszych atrakcji znajdziecie Państwo: ogromny figloraj z licznymi zjeżdżalniami oraz tunelami, tor saneczkowy, tor z gokartami, trampoliny, armatki pneumatyczne, automaty do gier (bezpłatny dostęp), boisko do koszykówki.

Dla młodszych dzieci przygotowaliśmy także strefę maluszka. Co więcej , nasze urządzenia zostały tak zaprojektowane, aby również rodzice mogli aktywnie się bawić. Dzięki temu, przekraczając próg Kinder Park będziesz mógł oderwać się od codzienności i zrelaksować wspólnie ze swoim dzieckiem. Podejmij rodzinne wyzwanie i odkryj wspólnie z dzieckiem atrakcje jednego z największych w Polsce parków rozrywki rodzinnej!!!

Muzeum i Park Etnograficzny

Powstałe w 1959 roku Muzeum Etnograficzne położone jest na styku ulic Solidarności i Sikorskiego tuż poza Starym Miastem. W pobliżu znajduje się także Teatr Horzycy. Przy Muzeum znajduje się Park Etnograficzny, gdzie sprowadzono kilkadziesiąt starych chat z XVIII i XIX wieku. Są one w pełni wyposażone, a ich obejścia i ogródki wyglądają jak za dawnych czasów.

Sztuczny stok

Całoroczny, sztuczny stok narciarski koło Torunia – SkiPak to niesamowita atrakcja położona w Osadzie Karbówko. Posiada 2 sztuczne, całoroczne stoki narciarskie. Każdy z nich jest taśmą treningową o wymiarach 5m x 9m imitującą pokrywę śnieżną. Kąt pochylenia stoku to 13,5 stopnia, natomiast prędkość zjazdu wynosi od 1km/ h do 25km/ h i jest na bieżąco regulowana przez Instruktora.

Dzięki regulacji prędkości maszyny jest ona doskonałym narzędziem zarówno do nauki jazdy, jak i do szkolenia umiejętności zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Dziesięć minut nieprzerwanych zajęć (1 set) odpowiada około trzem kilometrom zjazdu na otwartej trasie narciarskiej, SkiPak jest zatem „najdłuższym” stokiem narciarskim w naszym regionie – sąsiedzkie ośrodki narciarskie proponują trasy długości od 100 do 400 metrów. W SkiPaku organizujemy zarówno zajęcia dla dzieci (Szkółka dla Malucha), jak i zajęcia dla młodzieży oraz dorosłych.

Aleja Gmerkowska

Gmerk to symbol rozpoznawczy przypisany do danej osoby lub rodziny. Aleja Gmerków w Toruniu na ul. Żeglarskiej składa się z 25 gmerków umieszczonych na płytach chodnikowych. Są to gmerki kupców średniowiecznych, które figurowały na ich pieczęciach i którymi oznaczali swoje towary.

Teatr Baj Pomorski

Teatr Lalek wystawiający głównie sztuki dla dzieci. Jeśli nie szukasz doznań artystycznych to warto zobaczyć sam budynek teatru o bardzo oryginalnej i niespotykanej fasadzie przypominającej szafę. Teatr znajduje się przy ulicy Piernikarskiej.

Galeria Pasja

Na zabytkowej ulicy Podmurnej w Toruniu znajduje się galeria figur ceramicznych autorstwa Dariusza Przewięźlikowskiego usytuowana na murach. Figury te przedstawiają średniowiecznych mieszczan.

Muzeum Fortyfikacji Pancernej Twierdzy Toruń

Skansen forteczny obejmuje pruskie działa pancerne z XIXw. – Baterię Doświadczalną i Baterię Półpancerną. Między nimi obiekty inżynieryjne takie jak schrony, wartownie przeszkody z okresu międzywojennego, II wojny światowej i okresu zimnowojennego. Zwiedzanie możliwe w I i III niedzielę w okresie kwiecień – wrzesień. Inne terminy do uzgodnienia po wcześniejszym kontakcie.

Plac Mariana Rapackiego

Plac Mariana Rapackiego zlokalizowany jest na styku ulic F. Chopina i Al. Jana Pawła II. To fantastyczne miejsce wypoczynku, szczególnie w upalne dni kiedy to spacerując po Starówce można tutaj ochłodzić się w cieniu drzew i bryzie z pięknej fontanny. Widać ją na zdjęciu obok, a w oddali neorenesansowy gmach należący do Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie jest typem muzeum interaktywnego. Przez cały rok prowadzone są w muzeum warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Siedzibą muzeum jest poewangelicki kościół z XIII wieku.

Muzeum gromadzi obiekty z zakresu piśmiennictwa, papiernictwa i drukarstwa europejskiego i azjatyckiego. Ekspozycja stała składa się z replik i oryginalnych pras drukarskich, sprzętu introligatorskiego, wyposażenia dawnej papierni i średniowiecznego skryptorium.