Poradnictwo zawodowe – pomocą w aktywnym poszukiwaniu pracy

Działając w oparciu o ustawę z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, dysponując odpowiednią kadrą specjalistów zajmujących się obsługą ofert pracy jak również mając do dyspozycji doradców zawodowych.

(wpis archiwalny)

Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia zajmuje się:

PORADNICTWEM ZAWODOWYM
polegającym na udzielaniu pomocy:

• osobom bezrobotnym i poszukującym pracy – w wyborze odpowiedniego zawodu i miejsca zatrudnienia
  • pracodawcom – w doborze kandydatów do pracy na stanowiska wymagające szczególnych predyspozycji psychofizycznych.

W ramach poradnictwa zawodowego osoba zainteresowana otrzyma informację o zawodach i rynku pracy, o możliwościach szkolenia i kształcenia.

Poradnictwo jest świadczone w formach porad indywidualnych i grupowych.

ZGŁOŚ SIĘ – CHCEMY CI POMÓC !

WYDZIAŁ PORADNICTWA ZAWODOWEGO

Korzystanie z porad i pomocy jest dobrowolne i bezpłatne.
Wszelkiej pomocy udzielają doradcy zawodowi pokoje 14,15,16,17,18,19,21 oraz stanowisko nr 6  tut. Urzędu – I piętro. Liderzy Klubu Pracy – stanowisko 1-3 I piętro.

Na indywidualną rozmowę z doradcą zawodowym dokonują zapisów pośrednicy pracy, można także umówić się osobiście lub telefonicznie we wcześniejszym terminie;

CEL: POMOC W ZNALEZIENIU ZATRUDNIENIA:

POPRZEZ:

• Rozpoznanie istniejących barier, trudności w znalezieniu zatrudnienia,
  • Poznanie predyspozycji zawodowych z zastosowaniem narzędzi i metod psychologicznych,
  • Wybór odpowiedniego szkolenia, rodzaju pracy, przekwalifikowania,
  • Zaplanowanie indywidualnej ścieżki zawodowej,
  • Kierowanie na specjalistyczne psychologicznie i badania lekarskie umożliwiające wydanie opinii o przydatności zawodowej do pracy, zawodu albo kierunku szkolenia,
  • Pomoc w sporządzaniu aplikacji zawodowych (cv, list motywacyjny),
  • Poszukiwanie pracy przez Internet- zajęcia informatyczne ( zapisy w pośrednictwie pracy, poradnictwie zawodowym),
  • Organizowanie Klubów Aktywnego Poszukiwania Pracy lub zajęć aktywizujących,
  • Realizację projektów w ramach środków unijnych,- służącym przeciwdziałaniu bezrobociu,
  • Udostępnianie informacji o zawodach, wzorów życiorysów i listów motywacyjnych, wykaz serwisów internetowych poświęconych pracy.

f: 089photoshootings / pixabay